Znajdujesz się tutaj: lejdisstudio.pl > Porady > Wypadanie włosów

Wypadanie włosów

Wielu z was zapewne spotkało się z problemem wypadania włosów. Wypadanie włosów W szczególności dotyczy to panów. Zatem postanowiłam podzielić się z wami moją wiedzą na ten temat. Na samym początku może powiem jakie mogą być przyczyny takiej sytuacji. Najczęstszą przyczyną wypadania włosów są zaburzenia hormonalne dotyczące przekształceń testosteronu w DHT. Jest to pochodna testosteronu, która wywiera negatywny wpływ na mieszki włosowe, co je osłabia i zmniejsza. Jeśli nie zareagujemy w porę i nie zahamujemy procesu łysienia, możemy doprowadzić do całkowitej degradacji.

Zatem przejdę teraz do zapobiegania. Niektóre przypadki są takie iż nie da się zapobiec wypadaniu włosów, można jedynie proces ten opóźnić. Na samym początku należy mieć na uwadze właściwą dietę. Wypadanie włosów Bowiem na prawidłową kondycję włosów ma spory wpływ właśnie odpowiednie odżywianie. Przede wszystkim nasze jedzenie powinno być bogate we wszelkiego rodzaju witaminy. Ważna jest również odpowiednia pielęgnacja włosów. Bowiem bez odpowiedniej opieki, możemy wyłysieć już w młodym wieku. Tutaj pomocne mogą być szampony zawierające pokrzywę, brzozę, czarną rzepę, łopian czy aloes. Jeśli chcemy zapobiec wypadaniu włosów, koniecznie powinniśmy myć naszą czuprynę tak często jak tego potrzebuje. Jeśli natomiast łysienie jest uwarunkowane genetycznie to warto sięgnąć po odpowiednie specyfiki, które zapobiegają przerzedzaniu naszej czupryny. Wypadanie włosów Bowiem substancje te zawierają takie substancje, które aktywują komórki do pracy.

Jeśli macie jeszcze jakieś spostrzeżenia to koniecznie napiszcie o tym, może komuś oprócz moich rad przydadzą się także wasze.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.