Znajdujesz się tutaj: lejdisstudio.pl > Olej, a uroda > Olej lniany

Piękny uśmiech

Każdy z nas chciałby mieć śnieżnobiały uśmiech, ale niestety wiele osób ma różne przebarwienia na zębach i niestety śnieżnobiała barwa jest tylko marzeniem.

Jest kilka domowych sposobów, aby poprawić biel naszych zębów.

Jednym z nich jest mycie zębów sodą oczyszczoną. Na wilgotną szczoteczkę do zębów sypiemy trochę sody i szczotkujemy zęby przez około 2 minuty, następnie warto wypłukać jamę ustną wodą i ponownie umyć, ale już pastą do zębów. Już po 3-4 dniach widać dość dobre efekty. Należy jednak pamiętać, aby zbyt często i długo nie myć zębów sodą, ponieważ powoduje ona po jakimś czasie lekkie starci szkliwa, a przez to nasze zęby mogą stać się nadwrażliwe na zimno i gorąco.

Kolejnym sposobem na to, żeby nasze zęby wyglądały na bielsze jest „nacieranie” ich cytryną. Po umyciu zębów bierzemy plasterki cytryny i wcieramy ją w zęby.  Po takim zabiegu warto przepłukać usta wodą, a potem płynem do płukania jamy ustnej w celu pozbycia się kwaśnego smaku. Stosując tę metodę należy uważać, gdy ma się problem z nadwrażliwymi zębami. Dla lepszego efekty naszych domowych sposobów na wybielanie zębów warto także używać wybielającej pasy do zębów. Świetnie sprawdzi się taka dla palaczy lub specjalnie przeznaczona do takich zadań. Zazwyczaj takie pasy są łatwo dostępne w aptekach oraz drogeriach kosmetycznych.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.