Znajdujesz się tutaj: lejdisstudio.pl > Miszmasz > Szafa

Kremy przeciw zmarszczkowe

Z pewnością większość z kobiet wie, kiedy jest odpowiedni moment na to, aby wybrać się do sklepu kosmetycznego i zaopatrzyć się w krem przeciw zmarszczkowy.

Warto po nie sięgnąć już wtedy, gdy skóra zaczyna wyglądać na zmęczoną i przesuszoną. Ale potem trzeba go stosować stale, ponieważ z wiekiem skóra potrzebuje co raz więcej składników odżywczych oraz potrzebuje większego i skuteczniejszego nawilżenia.

Skórę dojrzałą trzeba częściej oczyszczać peelingiem. Dobrze jest, aby robić to około 3 razy w tygodniu, gdy mamy sporo zaskórników możemy wykonywać go częściej dopóki zaskórniki nie zniknął. Po każdym wykonanym peelingu warto natłuścić lekko cerę. Z wiekiem proces odnowy się zdecydowanie wydłuża, a martwe komórki złuszczają się wolniej i zostają dłużej na powierzchni skóry.

Peeling pomoże oczyścić skórę z zaległej warstwy. Możesz go robić nawet dwa razy w tygodniu – przy wrażliwej, suchej cerze lepiej jednak stosować preparat enzymatyczny. Wtedy on nie podrażni naszej twarzy. Zawsze po peelingu warto przetrzeć twarz tonikiem.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.