Znajdujesz się tutaj: lejdisstudio.pl > Cera > Cera sucha

Cera sucha

Cera sucha jest bardzo delikatna, wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych zazwyczaj takich jak zimno czy wiatr.  Cera sucha Jej  kolor to  jasnożółty, lub jasnoróżowy. Jest niesamowicie  cienka dlatego też  prześwitują przez nią naczynia krwionośne, które nadają  jej charakterystyczny kolor . Charakteryzuje się matowością, zamkniętymi porami, które są słabo widoczne. Często pojawiają się zaskórniki koło nosa i brody. W dotyku jest szorstka, i chropowata. Brakuje jej elastyczności, miękkości, delikatności. Ma dużą skłonność do łuszczenia.

Jak wiadomo cera sucha jest podatna na proces szybkiego starzenia się.

Warto pamiętać, aby ją odpowiednio pielęgnować. Cera sucha Należy stosować głownie kremy i preparaty intensywnie nawilżające. Gdy mamy suchą cerę bardzo ważne jest, abyśmy wiedzieli jakich kosmetyków używać.

Należy wybierać takie kremy czy mleczka i inne preparaty, które odpowiednio nawodnią naszą cerę i nadadzą jej odpowiednie nawilżenie.

Na większości kremów widnieje napis, do jakiego rodzaju skóry / cery jest przeznaczony, wybieramy oczywiście ten dla cery suchej, ponieważ jego skład będzie idealnie regenerował naszą skórę.

Dobrze jest, aby raz na jakiś czas nałożyć na twarz maseczkę odżywczą. Cera sucha Ona również poprawi nasz koloryt skóry, nawilży i odpowiednio nawodni skórę.

Osoby z cerą suchą nie powinny stosować peelingów, a szczególnie tych gruboziarnistych.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.